بهینه سازی و ارتقاء آگهی

  عنوان اَگهی

مهمترین قسمت آگهی عنوان آن است چه برای موتورهای جستجو و چه برای بازدید کننده، عنوان آگهی باید تا حد امکان کوتاه و فاقد کلمات زائد باشد و در صورت امکان کلمات مهمتر قبل از بقیه قرار بگیرند مثلا در عنوان "طراحی وب سایت با نازلترین قیمت و بهترین کیفیت "، بجز سه کلمه اول بقیه کلمات نباید در عنوان بیایند. همچنین با اضافه کردن چند کلمه که باعث می شود عنوان به صورت خاص به یک موضوع اشاره کند، بهتر است. مثلا "طراحی وب سایت ویژه شرکتها"

 شرح اَگهی

شرح آگهی را مفید و مختصر بنوسید، همانطور که قبلا هم ذکر شد از کلمات کلیدی در شرح استفاده نمایید، شرح آگهی را حتما خودتان بنوسید و از کپی کردن متن از جای دیگر خودداری نمایید چرا که موتورهای جستجو متنهای کپی شده را تشخیص می دهند و اعتبار کمتری برای آنها قائل می شوند. سعی کنید که شرح یا قسمتهای دیگر آگهی ، غلط املایی نداشته باشد مثلا کلمات به هم نچسپند و حدالامکان قواعد نگارش رعایت شده باشد اگر شرح آگهی طولانی است بهتر است که آن را در چند پاراگراف تنظیم کنید.

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی را با ترتیب اهمیت قرار دهید، برای انتخاب کلمات کلیدی، باید خودتان را جای مشتری بگذارید و ببنید اگر مشتری بودید با چه عباراتی این آگهی را جستجو می کردید. همچنین برای انتخاب کلمات کلیدی می توانید از ابزارهایی مانند ابزار کلمات کلیدی گوگل استفاده نمایید.

عبارات کلیدی را در شرح آگهی استفاده کنید، برای این کار بهتر است که عبارات را در لا به لای متن استفاده نمایید، نه اینکه آنها را پشت سر هم در متن قرار دهید.

 تصویر آگهی

تصویر مناسب و مرتبط با آگهی می تواند تاثیر زیادی در جلب توجه و بهبود آن در موتورهای جستجو داشته باشد برای آگهی حتما یک یا چند تصویر انتخاب نمایید.

توجه داشته باشید اگر آگهی شما تصویر نداشته باشد؛ در موتورهای جستجو نیز تاثیر منفی خواهد داشت.

لینک به آگهی

شاید شنیده باشید که اساس کار موتورهای جستجو بویژه گوگل بر اساس لینک ها است به این معنی که آنها لینکهای مرتبط به هم را جمع آوری می کنند و بر اساس آنها مشخص می کنند که هر صفحه چقدر اعتبار دارد و نسبت به بقیه صفحات در نتایج جستجو، باید بالاتر باشد یا پایین تر. گذاشتن لینک به آگهی می تواند تاثیر فوق العاده زیادی در بهبود رتبه آگهی شما داشته باشد برای اینکار می توانید از وب سایت یا وبلاگ خود به آگهی تان لینک بدهید، هر چقدر تعداد لینکها بیشتر باشد، نتیجه بهتری می گیرید اگر سایت یا وبلاگ ندارید می توانید براحتی و در عرض چند دقیه یک وبلاگ درست کنید سایتهای زیادی هستند که به رایگان امکان ساختن وبلاگ را به شما می دهند.

آگهی های قدیمی تر اعتبار بیشتری دارند

هر چه از آگهی شما زمان بیشتری گذشته باشد، اعتبار بیشتری در موتورهای جستجو پیدا می کند، بسیار مهم است که عنوان آگهی که بیشتر از یک هفته از آن گذشته است را تغییر ندهید در صورت تغییر عنوان آگهی آدرس آن نیز عوض می شوند و در نتیجه برای موتورهای جستجو، صفحه جدید محسوب می شود و اعتبار قبلی صفحه از بین می رود این مورد برای قسمتهای دیگر آگهی مانند شرح و اطلاعات تماس، صدق نمی کند ، شما براحتی می توانید سایر قسمتهای آگهی را در هر زمان عوض کنید در صورت امکان آگهی های قدیمی خود را حذف نکنید و در صورت لزوم فقط آنها را ویرایش نمایید.

بروز رسانی آگهی

هر بار که یک آگهی به روز می شود، به بالای لیست آگهی ها صعود می کند و در نتیجه بازدید کننده بیشتری روی آن کلیک می‌کند.

هر چه آگهی زودتر به روز شود، مدت بیشتری را در بالای سایر آگهی ها خواهد ماند.

بنابراین سعی کنید هر روز اَگهی های خود را به روز رسانی کنید.